Lubin. Nowy kanonik i poświęcenie dachu

Środa Popielcowa zakończyła się w parafii pw. św. Barbary w Lubinie interesującą uroczystością.

Wieczorna Eucharystia w Środę Popielcową w parafii pw. św. Barbary w Lubinie miała dodatkowy wymiar. Była nią wizyta biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. W ramach wizyty biskup legnicki przewodniczył tej głównej Eucharystii parafialnej tego dnia.

Jednak najbardziej lokalną sprawą tej wizyty było poświęcenie dachu tej budującej się świątyni. Wieloletnie starania o zadaszenie kościoła a więc i możliwość sprawowania w nim kultu Bożego, spełniła się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W Środę Popielcową biskup legnicki poświęcił dach, co jak zaznaczył proboszcz miejsca ks. Waldemar Ćwikliński, zdecydowanie przybliża parafię do rozpoczęcia prac nad wykończeniem wnętrza świątyni.

– Cały dach został już pokryty blachą miedzianą, a to oznacza, że budynek został postawiony. Przed nami etap wykańczania wnętrza- od założenia sufitu po zrobienie posadzki. Dalej czeka nas wyposażenie wnętrza w meble i wykończenie artystyczne. Dzisiaj chcemy ten etap, który z niemałym trudem ukończyliśmy, ofiarować Panu Bogu. Dlatego prosimy o pobłogosławienie naszych dokonań – mówił kapłan.

Drugim bardzo ważnym elementem środowych uroczystości było oficjalne włączenie ks. Waldemara Ćwiklińskiego do grona kanoników honorowych Legnickiej Kapituły Katedralnej.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.