Lubin pożegnał ks. Andrzeja Drwiłę

W poniedziałek, 16 kwietnia, w lubińskiej parafii pw. św. Jana Sarkandra, odbyły się uroczystości pogrzebowe jej proboszcza, ks. kan. Andrzeja Drwiły.

W przeddzień, czyli w niedzielę 15 kwietnia, o godz. 18.00 miało miejsce czuwanie modlitewne przy zmarłym, zakończone o godz. 20.00 Mszą Świętą odprawianą pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Marka Mendyka.

Natomiast w poniedziałek na Mszę św. pogrzebową, obok rodziny i parafian, przybyło także liczne grono gości, w tym ponad 100 księży, nie tylko z diecezji legnickiej, ale i sąsiednich, wśród których obecny był także ks. Antoni Drwiła, brat Zmarłego, pracujący w archidiecezji wrocławskiej.

Przed liturgią, słowa pożegnania wypowiedzieli przedstawiciele rodziny, lokalnych władz, parafian, a także senior rocznika święceń Zmarłego ks. Marian Chomiak będący duszpasterzem w diecezji świdnickiej.

Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. – Pan Bóg, zabrał go spośród nas – patrząc po ludzku – w sposób nieoczekiwany. Zadbał o to, aby był tam, gdzie On sam jest, gdzie jest mieszkań wiele – mówił w wygłoszonej homilii ksiądz Biskup – Ks. Andrzej tego Pana znał i stale poznawał, pośród trudności, i dziś już jest po drugiej stronie, w tym mieszkaniu, które Pan przygotował, Ten, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. I tej Drogi, nikt nie zniekształci, tej drogi krzyża ku zmartwychwstaniu; i tej Prawdy, którą jest grzeszność człowieka i przebaczenie ze strony Boga – nikt nie może zanegować, bo Bóg jest wierny; i tego Życia nikt nie odbierze, bo rodzi się ono, powstaje, z tajemnicy krzyża, z tajemnicy śmierci. Dziękujemy Bogu za jego życie i za jego posługę.

Ks. Andrzej spoczął na nowym Cmentarzu Komunalnym w Lubinie.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej

Diecezja Legnicka