Lubińska Poradnia Rodzinna udziela porad on-line

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molla w Lubinie zmieniła sposób swojego funkcjonowania. Zamiast wizyt u specjalistów, wprowadziła porady on-line.

– Poradnia odwołała wszystkie warsztaty, jakie planowaliśmy na marzec, oraz zrezygnowaliśmy ze spotkań indywidualnych oraz spotkań grupy wsparcia dla osób uzależnionych w naszej placówce, do czasu ustania zagrożenia epidemicznego – mówi dyrektor poradni Agata Szymkowiak.

Jednak osoby potrzebujące wsparcia nie pozostaną bez pomocy. Poradnia uruchomiła telefoniczne i mailowe dyżury niektórych spośród specjalistów. Są oni dostępni od poniedziałku 23. marca. – Aby skorzystać z konsultacji, należy wcześniej zarejestrować się pod numerem telefonu poradni. Wówczas będzie można otrzymać szczegółowe namiary na specjalistów oraz wyznaczymy godzinę konsultacji – podkreśla Agata Szymkowiak. W sposób szczególny oferta skierowana jest do osób, które nie radzą sobie z emocjami w czasie pandemii. W poradni on-line dyżurują terapeuci, psychoterapeuci i terapeuci rodzin.

Ponadto uruchomiony został także specjalny profil na stronie poradni dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi i młodzieżą, która w tym czasie pozostaje w domach. – Na profilu poradni #challengekwarantanna publikujemy wyzwania dla rodziców, polegające na wykonywaniu jednego, konkretnego zadania wzmacniającego relację z dzieckiem każdego dnia, aż do Świąt Wielkanocnych – mówi dyrektor poradni.

– Choć to wszystko jest kroplą w morzu, mamy nadzieję, że przynajmniej w taki sposób pomożemy naszym klientom wytrwać w tych niełatwych dniach. Prosimy też o informowanie o naszych inicjatywach w swoich środowiskach i zapewniamy o modlitwie – dodaje dyrektor Szymkowiak.

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molla w Lubinie służy fachową pomocą rodzinom, małżeństwom, narzeczonym oraz osobom przeżywającym trudne życiowe sytuacje. Specjaliści pełniący w niej dyżury udzielają informacji i porad w zakresie komunikacji w rodzinie i małżeństwie, mediacji, prawa cywilnego, prawa kościelnego, medycyny, psychologii i pedagogiki oraz naturalnych metod rozpoznawania płodności. Ponadto prowadzi warsztaty i grupy wsparcia. Wszystko anonimowo i bezpłatnie dzięki dotacjom władz Lubina.

http://pr.diecezja.legnica.pl/index.php/aktualnosci-jbm.html

Scroll Up