Majówka w Krzeszowie

Pocysterskie opactwo w Krzeszowie po raz kolejny otwiera dla zwiedzających swoje tajemnicze obiekty. Klasztorne podziemia i strychy czekają na odkrywców! Ponadto w najbliższe dni zwiedzicie Muzeum Opactwa, Letni Pawilon na Wodzie i będziecie mogli wejść po 199 stopniach na sam szczyt wieży Kościoła Klasztornego!

Dostępność tras turystycznych:
27-28 maja 2019 – Trasa Podstawowa, Trasa Rozszerzona i Obiekty+

29-30 maja 2019 – Trasa Podstawowa
1-5 maja 2019 – Trasa Podstawowa, Trasa Rozszerzona i Obiekty+

Trasa Podstawowa wiedzie przez obiekty reprezentujące barok w najczystszej postaci, w ramach niej poznacie światowej klasy architekturę, rzeźbę i malarstwo. Obiekty: Kościół Klasztorny, Kościół pw. Św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, teren cmentarza klasztornego, kaplica Marii Magdaleny.

Obiekty+ to niezwykła trasa wiodąca przez najbardziej tajemnicze obiekty Pocysterskiego Opactwa. Ta trasa pozwoli Wam zaznajomić się z budowniczym mistrzostwem i niesamowitą precyzją, będziecie mieli także okazję zobaczyć największe skarby regionu skrywane w wystawienniczych salach. Obiekty: Klasztorne Podziemia, strych i wieża Kościoła Klasztornego, Muzeum Opactwa i Letni Pawilon na Wodzie

Trasa Rozszerzona to zbiór wszystkich obiektów Trasy Podstawowej oraz Obiektów+. Prezentuje ona ponad 700 letnią historię Pocysterskiego Opactwa w każdej płaszczyźnie. Wybierając tą trasę poznacie Pocysterskie Opactwo od każdej strony!

Ceny biletów dla Trasy Podstawowej oraz Obiektów+:
12 zł./os. – normalny

9 zł./os. – studenci
6 zł./os. – dzieci w wieku szkolnym oraz rodziny z kartą dużej rodziny

Ceny biletów dla Trasy Rozszerzonej:
20 zł./os. – normalny
15 zł./os. – studenci
13 zł./os. – dzieci w wieku szkolnym oraz rodziny z kartą dużej rodziny

Wstęp wolny
przysługuje dzieciom poniżej 7 roku życia oraz krwiodawcom wg regulaminu akcji „KRzEszóW sercem łaski”. W cenie każdego z biletów jest zgoda na fotografowanie i korzystanie z toalet oraz możliwość wypożyczenia audio-przewodników dla osób indywidualnych na Trasę Podstawową.