Maleo Reggae Rockers z koncertem w Legnicy

Na dziedzińcu legnickiego klasztoru ojców franciszkanów wystąpił zespół Maleo Reggae Rockers.

Franciszkańska parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy zorganizowała u siebie koncert gwiazdy muzyki reggae. Piątkowy (7 czerwca) występ artystów rozpoczął się po skończonej wieczornej Mszy świętej. Wydarzenie było jednym z elementów przygotowań do niedzielnej uroczystości Zesłania Ducha Świętego. – Koncert profesjonalny, zespół profesjonalny, nie było łatwo to zorganizować, trochę to kosztuje, ale przede wszystkim jak można liczyć na pomoc przyjaciół, którym serdecznie dziękuję, to się wszystko udało – powiedział Gościowi proboszcz parafii o. Jan Janus OFMConv. Po koncercie publicznie wyraził wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w organizacji.

Jamajska muzyka znanego polskiego wykonawcy zgromadziła liczne rzesze fanów w różnym wieku. – Bardzo długo w dzieciństwie słuchałyśmy tego zespołu i jak się dowiedziałyśmy, że przyjeżdżają do Legnicy, to chciałyśmy, żeby wróciły wspomnienia z dzieciństwa – cieszy się Aniela spod Legnicy.

Z kolei Mateusz z tutejszej parafii przyszedł namówiony przez dziewczynę, która jest wielką fanką zespołu. – Do uroczystości przygotowuje się przez modlitwę i Eucharystię. Dzięki temu zbieram siły w sobie, żeby godnie to przeżyć. – Powiedział o nadchodzących obchodach.

Pełna relacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

foto: Maciej Dąbrowski