Matka Boża Łaskawa nawiedziła Olszynę.

Uroczysta Eucharystia, procesja maryjna i nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Tak wierni z Olszyny uczcili wizerunek Maryi. Był to szczególny czas łaski Maryi, który przeżyli mieszkańcy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie 13 i 14 października br.

Był to kolejny etap peregrynacji Cudownego Wizerunku, jaka odbywa się w parafiach naszej diecezji z inicjatywy kustosza krzeszowskiego ks. Mariana Kopko, z racji 20. Rocznicy koronacji Ikony przez Jana Pawła II.

Nawiedzenie obrazu Maryi zakończyła Msza św. w kaplicy letniej w Olszynie Dolnej, której przewodniczył ks. dziekan Andrzej Fila, skąd Cudowny Obraz wyruszył w powrotną drogę do krzeszowskiego Domu Łaski.

Nawiedzenie Matki Bożej w znaku krzeszowskiej Ikony w Olszynie było ważnym akcentem w jubileuszowym roku 100-lecia objawień Maryi w Fatimie i 20-lecia apostolskiej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Legnicy. Chętnie na zaproszenie ks. proboszcza ks. Bogusława Wolańskiego odpowiedzieli parafianie, którzy ufnie trwali na modlitwie, by prosić za siebie i całą parafię.

Artur D. Grabowski

Relacja z peregrynacji dostępna jest na stronie sanktuarium krzeszowskiego

Diecezja Legnicka