Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści z Diecezji Legnickiej zdobyli Jasną Górę. Blisko 2 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych spotkało się w Częstochowie na dorocznej pielgrzymce maturzystów. Przyjechali uczniowie m.in. z Legnicy, Bolesławca, Jawora, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Lubania, Złotoryi i Zgorzelca. Wraz z nimi do Częstochowy przyjechało ponad 60 księży, katecheci oraz nauczyciele i wychowawcy.

W kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył biskup senior Stefan Cichy. Maturzyści, jak sami podkreślają przyjechali, by w duchowej stolicy Polski zawierzyć swoje intencje, a szczególnie modlić się za pomyślnie zdaną maturę i dostanie się na wymarzone studia. Wielu młodych ludzi, dzięki pielgrzymce maturzystów, po raz pierwszy w życiu zawitało na Jasną Górę.

Pielgrzymka maturzystów diecezji legnickiej rozpoczęła się spotkaniem w Bazylice Jasnogórskiej wspólnym śpiewem z zespołem „Semen” z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Później uczniowie mieli okazję wysłuchać konferencji na temat: Po co Kościół w życiu?, którą wygłosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak z archidiecezji krakowskiej, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Po Mszy świętej była okazja do indywidualnego lub grupowego zwiedzania Jasnej Góry. Można było zobaczyć np. skarbiec, arsenał, salę rycerską, muzeum lub ośrodek powołaniowy. O godz. 14.30 na Wałach Jasnogórskich odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica