Maturzyści na Jasnej Górze

• INFORMACJE
  • 21 marca 2018
  • Monika Poręba-Zadrożna

2 tysiące uczniów z diecezji legnickiej bierze udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Wraz z nimi do Częstochowy przyjechało ponad 30 księży, katecheci oraz nauczyciele i wychowawcy. Uczniowie m.in. z Legnicy, Lubina, Jeleniej Góry, Jawora, Zgorzelca i Bogatyni przed cudownym obrazem Matki Bożej modlili się o pomyślenie zdanie egzaminu dojrzałości i dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Eucharystii przewodniczył biskup Marek Mendyk. Wielu maturzystów przyznaje, że na Jasnej Górze jest pierwszy raz w życiu. Jubileuszowa, 25. Pielgrzymka Maturzystów z Diecezji Legnickiej przebiega pod hasłem: „Przestań się lękać! Możesz więcej!”. Młodzież w Bazylice miała okazję wysłuchać konferencji pt. „Przestań się lękać! Możesz więcej! O miłości, stawianiu wymagań i drodze do szczęścia”, którą wygłosił ks. dr Przemysław Góra, duszpasterz akademicki z archidiecezji łódzkiej. Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Relacja na stronie Radia Plus Legnica

foto ks. Piotr Nowosielski