Międzynarodowy Orszak Trzech Króli

W gronie około 2 tys. uczestników odbył się V Międzynarodowy Orszak Trzech Króli w nadgranicznych miastach Görlitz-Zgorzelec.

Orszak rozpoczął się o godzinie 13.00 przed kościołem Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz, a zakończył przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Przemarszowi towarzyszyły scenki biblijne w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, zapowiadane i komentowane w dwóch językach: polskim i niemieckim.

W wydarzeniu tym, wzięli udział mieszkańcy obu miast, a także duchowni, samorządowcy i grono gości z obu stron granicznej Nysy Łużyckiej.

Wielkim zainteresowaniem dzieci, cieszyły się uczestniczące w Orszaku zwierzęta z ZOO z Görlitz: osiołki, lamy oraz „tańczący” wielbłąd, który nie mogąc wytrzymać długo w bezruchu, wraz ze swym opiekunem kreślił 360 stopniowe koła.

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów.

Po ostatniej odegranej scenie Pokłonu Trzech Króli, reprezentujących Europę Azję i Afrykę, uczestniczący w tym święcie, mogli pokrzepić się gorącymi napojami, szczodrakami i domowym ciastem, dostępnymi na ustawionych przed MDK stoiskach.

ks. Piotr Nowosielski, Niedziela Legnicka

Diecezja Legnicka