Mikołajkowy turniej piłkarski

Już po raz trzeci dzień po liturgicznym wspomnieniu św. Mikołaja ministranci spotykają się na boisku w III Mikołajkowym Turnieju Ministrantów. 7 grudnia br. o mistrzowskie trofea walczyło ponad stu chłopców z ośmiu parafii diecezji legnickiej. Tym razem turniej odbył się pod auspicjami KGHM Zagłębia Lubin.

Już od trzech lat ks. Bogusław Wolański, dziekan dekanatu Lubań, zaprasza duszpasterzy, ministrantów i lektorów na piłkarskie rozgrywki. Uczestnicy turnieju najpierw spotkali się w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie na Eucharystii, podczas której wypraszano wstawiennictwa świętych Mikołaja, Ambrożego i Jana Pawła II, prosząc nie tylko o dobry przebieg turnieju, ale także o nowe święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w naszej diecezji. Po Eucharystii uczestnicy spotkali się w hali sportowej przy Dolnośląskim Zespole Szkół w Biedrzychowicach.

Na sportowej arenie stawiły się drużyny z Lubina (par. św. Jana Sarkandra), Świerzawy (par. Wniebowzięcia NMP), Kotlisk (par. św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej), Lubania (par. Świętej Trójcy), Lubania-Uniegoszczy (par. Narodzenia NMP), Kamiennej Góry (par. Śś. Piotra i Pawła), Gryfowa Śląskiego (par. św. Jadwigi Śląskiej) oraz Olszyny (par. św. Józefa Oblubieńca NMP). Podczas inauguracji rozgrywek z młodymi adeptami piłki nożnej spotkali się przedstawicielami drużyny KGHM Zagłębie Lubin.

Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym w dwóch grupach wiekowych: młodszej i starszej, przy czym w tej drugiej, w grupie I i II. W grupie młodszej mistrzowski tytuł obronili zawodnicy z Olszyny, wywalczając sobie I miejsce. Na II miejscu znalazła się drużyna z Kotlisk, a na III z Gryfowa Śl. Poza podium znalazła się reprezentacja z Lubina. Z kolei w grupie starszej po emocjonujących półfinałach i równie gorących rozgrywkach finałowych zwycięzcami okazała się drużyna z Lubania-Uniegoszczy. II miejsce wywalczyli zawodnicy ze Świerzawy, III – z Lubania, a poza podium znaleźli się reprezentanci z Kamiennej Góry. Najlepszym zawodnikiem III Mikołajkowego Turnieju Ministrantów okazał się Norbert Zioła z Kamiennej Góry. Najlepszym bramkarzem został Jakub Chacia z Lubania-Uniegoszczy, a najlepszym strzelcem Patryk Gołębiowski z Lubania.

Więcej na ten temat w świątecznym wydaniu Niedzieli legnickiej