Młodzi z Męcinki na Lednicy

Już po raz trzynasty młodzież z parafii św. Andrzeja Apostoła spotkała się ze swoimi rówieśnikami z całej Polski na Polach Lednickich. Na wyjazd z Męcinki zdecydowali się nie tylko „weterani Lednicy”, czyli młodzi ludzie ze szkół średnich, którzy w tym wydarzeniu brali udział nawet po raz ósmy, ale także ci którzy uczestniczyli w spotkaniu pierwszy raz.

W przeważającej części byli to uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej w Piotrowicach. Nowicjusze zgodnie stwierdzili, że na pewno nie był to ich ostatni wyjazd, gdyż każdy, kto wraca z tych spotkań jest zachwycony ich niesamowitą atmosferą i chce tam zawitać także w kolejnym roku. Przekonanie to umacnia świadomość tego, że w Lednicy spotykają się tysiące młodych ludzi podobnie myślących i wierzących, mających odwagę przyznać się do swojej wiary. Jest to dla nich pewna motywacja do tego, że można tak żyć i tak wierzyć. Wielu z nich podczas tych spotkań przeżywa w swoim sercu coś głębszego.

W tym roku młodzież w szczególny sposób modliła się również za swoich księży, wyciągając nad nimi ręce, modląc się o dobrych spowiedników. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem spotkania, jak każdego roku, było przejście uczestników przez Bramę Rybę, które jest symbolicznym gestem wyboru Chrystusa.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

 

 

Scroll Up