Mobilna Ambasada Niepodległej odwiedzi naszą Caritas

Mobilna Ambasada Niepodległej, specjalny bus Caritas Polska, odwiedzi diecezję legnicką. Akcja związana jest z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ekipa busa odwiedza miejscowości w całej Polsce od maja br. Trasę zainaugurowała wizyta u Ojca Świętego Franciszka, który pobłogosławił to przedsięwzięcie. Celem podróży Mobilnej Ambasady jest zachęcenie do wspólnego świętowania odzyskania niepodległości i promocja działań Caritas Polska w kraju i na świecie, w szczególności wolontariatu. Jedną z osób podróżujących Ambasadą jest obywatel Syrii, który opowiada o wojnie w tym kraju i o pomocy jaką niesie Caritas do tego miejsca.

 

Plan wizyty Mobilnej Ambasady Niepodległej w Diecezji Legnickiej:

  • 26 lipca, g. 18.00 – Msza św. w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Chojnowie (Rynek) i wspólna modlitwa przez ikoną Matki Bożej z Aleppo, pobłogosławionej przez Papieża Franciszka. Po Mszy św. zostanie wygłoszone świadectwo obywatela Syrii.
  • 27 lipca, g. 12.00-16.00 – Promocja działań Caritas Polska – plac przed kościołem pw. św. ap. Piotra i Pawła w Chojnowie (Rynek).

 

Serdecznie zapraszamy!

 

foto: Caritas Polska

 

 

Diecezja Legnicka
Scroll Up
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne
X