Modlitewne Wsparcie Maturzysty (MWM)

• INFORMACJE
  • 20 kwietnia 2018
  • PWT WROCŁAW

Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie

Każde wyzwanie trzeba zawierzyć Bogu!

Rozpoczynamy kolejną edycję dzieła Modlitewnego Wsparcia Maturzysty (MWM). W zeszłym roku do dzieła przyłączyło się blisko 250 osób. Codziennie modlili się w intencji maturzystów o pomyślne zdanie egzaminów i wybór drogi życiowej zgodnej z wolą Bożą. W tym roku dołącz i Ty!

• Jeśli jesteś maturzystą i potrzebujesz wsparcia

Społeczność akademicka Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu zaprasza Cię do swojej duchowej wspólnoty. Poniżej znajdziesz formularz zgłoszeniowy. Wypełnij go i wyślij, a my w odpowiedzi skontaktujemy Cię z osobą, która będzie się za Ciebie modlić każdego dnia.
Bądźmy razem!

• Jeśli chcesz wesprzeć modlitewnie maturzystę

Poniżej znajdziesz formularz zgłoszeniowy. Wypełnij go i wyślij, a my w odpowiedzi wyślemy Ci imię maturzysty, za którego będziesz się modlić każdego dnia, prosząc o szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości i wybór drogi życiowej zgodnej z wolą Bożą.
Bądźmy razem!

Podczas dzieła MWM i Duchowego Przygotowania do Matury kilka punktów szczególnych. Pierwszy z nich to pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, która odędzie się 9 marca 2018. Pani Jasnogórskiej młodzi będą zawierzać egzamin dojrzałości oraz wybór drogi życiowej zgodny z wolą Bożą. Kolejnym ważną chwilą będzie msza św. w przeddzień matur 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski. Będzie ona odprawiona w kościele Najświętszego Imienia Jezus (pl. Uniwersytecki 1).

Dodatkowo w ramach duchowego przygotowania do matury, Biuro Promocji PWT we współpracy z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży przygotowało broszurę, która miała pomóc tegorocznym maturzystom w duchowym przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości. W materiałach umieszczonych w broszurze „Duchowe przygotowanie do matury 2018” każdy maturzysta mógł znaleźć m.in. modlitwę zawierzenia czy wskazówki jak przygotować się do sakramentu pojednania.

Diecezja Legnicka