Modlitwa przebłagalna za grzechy wobec nieletnich [AUDIO]

Pierwszy piątek Wielkiego Postu w kościołach w całej Polsce był dniem modlitwy, postu i przebłagania za grzechy wykorzystania nieletnich przez niektórych duchownych. Taką decyzję podjęła Konferencja Episkopatu Polski w związku z bolesnymi grzechami popełnionymi przez niektórych duchownych. W legnickiej katedrze o g 18 nabożeństwu Drogi Krzyżowej przewodniczył biskup Zbigniew Kiernikowski. Podczas modlitwy proboszczowie legnickich parafii oraz pracownicy legnickiej kurii biskupiej i seminarium duchownego odczytywali rozważania do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej.

Po nabożeństwie Mszy św. w intencji ofiar przemocy fizycznej i psychicznej przewodniczył bp Marek Mendyk wraz z biskupem Stefanem Cichym i innymi księżmi z Legnicy.

Relację z nabożeństwa można wysłuchać na stronie Radia Plus Legnica i Niedzieli legnickiej

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 25 marca (poniedziałek) Legnicka Kuria Biskupia jest zamknięta