Na Kociołku Kultury o Amoris Laetitia

Zapraszamy na 59 spotkanie w ramach cyklu Salezjański Kociołek Kultury, które odbędzie się w piątek 20.04.2018 o godz. 18:30 w sali teatralnej przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie.

Naszym gościem będzie ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz (teolog moralista, bioetyk, publicysta), pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ksiądz Profesor jest znanym i cenionym naukowcem o bogatym dorobku oraz odważnym i dynamicznym komentatorem wydarzeń z życia kościelnego i społecznego. Wygłosi wykład pod tytułem „Amoris Laetitia – miłosierdzie czy religia nieszczęśliwych”. Wystąpienie będzie dotyczyło adhortacji posynodalnej, której opublikowanie wzbudziło gorącą dyskusję na temat min. nierozerwalności małżeństwa i pełnego udziału w życiu Kościoła osób żyjących w tzw. związkach  niesakramentalnych.

W imieniu organizatorów: parafii św. Jana Bosko w Lubinie i Wspólnoty „Wiara i rozum” – Zbigniew Rudnicki

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00