Na pielgrzymim szlaku z Zagłębiem Miedziowym

Czerwone flagi, czerwone koszulki i nawet czerwone okulary – to pielgrzymkowe atrybuty grupy nr 1 lubińsko-polkowickiej. Pątnicy w drogę na Jasną Górę wyruszyli już w czwartek (27 lipca) z Polkowic. W tym roku po raz pierwszy wędrują pod wodzą nowego przewodnika ks. Jakuba Bochyńskiego. Przez 9 lat pielgrzymów z Zagłębia Miedziowego na Jasną Górę prowadził ks. Tomasz Hęś. – To grupa bardzo zgrana, zdyscyplinowana, rozmodlona i rozśpiewana – podkreśla z dumą jej nowy przewodnik.

W tej grupie wędrują ojcowie z dziećmi. Piotr zabrał na pielgrzymkę 7-miesięczną Emilkę, Arkadiusz 7-letniego Piotrusia. Maszerują w grupie nr 1.

W grupie 1 pojawili się także „Krążownicy”. To pielgrzymi świeccy i duchowni, którzy codziennie wędrują od grupy do grupy. Głoszą konferencje i dają świadectwa, opowiadają o zakonie franciszkańskim, o patriotyzmie, o duszpasterstwach akademickich oraz duszpasterstwie małżeństw i rodzin.

Więcej o tej grupie na stronie Radia Plus Legnica

foto: ks. Piotr Nowosielski (Niedziela legnicka)

[flickrstream id=”46″]