Najlepsi przy ołtarzu i na boisku

Po wczorajszym turnieju wiemy, kto został mistrzem ministrantów w piłce nożnej.

Po kilku miesiącach sukcesywnych eliminacji dekanalnych i rejonowych w ostatnią sobotę w hali złotoryjskiego gimnazjum spotkały się drużyny piłkarskie ministrantów i lektorów, by zagrać finałowe mecze o mistrzostwo diecezji legnickiej w piłce nożnej halowej.

W Złotoryi pojawili się najlepsi z najlepszych z 4 rejonów diecezji legnickiej. Z każdego przyjechali przedstawiciele trzech kategorii wiekowych: szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Był to drużyny z parafii: pw. św. Jana Chrzciciela w Leśnej, pw. św. Marcina a także pw. Miłosierdzia Bożego z Jawora, pw. św. Jadwigi Śląskiej z Złotoryi, pw. św. Apostołów Piotra i Pawła z Bogatyni, pw. Wniebowzięcia NMP z Krzeszowa, pw. Św. Rodziny z Chełmska Śląskiego, pw. Matki Bożej Królowej Polski z Polkowic oraz pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

– Podczas finału rejonowego wygraliśmy dosyć wysoko. Tutaj jednak gra się nam o wiele trudniej. W końcu mamy finał diecezjalny i są tutaj najlepsi z najlepszych z innych rejonów. Chcemy wygrać, ale czy się uda, zobaczymy – mówił Radek Kunecki z parafii pw. św. Marcina w Jaworze.

Wśród najmłodszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele parafii pw.Chrystusa Króla z Janowic Wielkich. W starszej kategorii wiekowej wygrali reprezentanci parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej z Złotoryi, a w najstarszej – ministranci i lektorzy z parafii pw. św. Marcina z Jawora.

Były to jednocześnie eliminacje do ogólnopolskiego finału o Puchar “Króluj nam Chryste!”, który odbędzie się 1 i 2 maja br. w Rzeszowie.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

foto: Jędrzej Rams

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w lipcu i sierpniu furta kurialna będzie otwarta w godzinach 9.00-13.00