Niedziela Dobrego Pasterza w Olszynie

IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, była okazją do modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W Olszynie miała wyjątkowy przebieg.

Na zaproszenie proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP ks. dziekana Bogusława Wolańskiego przybyło dwóch kleryków Piotr Tsarakhov z III roku i kl. Kamil Dąbal z II roku. W sobotę wieczorem spotkali się z ministrantami, którym opowiadali o powołaniu, jako darze Boga dla człowieka, a szczególnie o tym powołaniu, które jest wezwaniem Pana do służby w Kościele.

– Każdego z nas Jezus zaprasza do współpracy z łaską. Jedni odczuwają powołanie kapłańskie czy zakonne niemal od zawsze, inni odkrywają je w ciągu różnych życiowych doświadczeń, odczytując je, jako tę właściwą, jedyną drogę życia – mówił kleryk Piotr.

Natomiast w niedzielę klerycy dzielili się z wiernymi swoim świadectwem kroczenia drogą powołania i formacji seminaryjnej. Szczególną oprawę miała Msza św. z udziałem dzieci. Przewodniczył jej ks. Roman Wróblewski, salwatorianin, rodem z Olszyny, który przez kilkanaście lat posługiwał na misjach w Australii, a obecnie pracuje, jako ojciec duchowny w Domu Generalnym Księży Salwatorianów w Rzymie. Podczas Eucharystii o powołaniu mówiła także siostra Alma Użarowska ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety, również olszynianka z pochodzenia, która obecnie posługuje w domu zakonnym Sióstr Elżbietanek w Krzeszowie. Do jej świadectwa o powołaniu przyłączył się, na prośbę dzieci, ks. Jakub Sikorski, który stwierdził, że kapłaństwo coraz bardziej jest jego osobistym szczęściem.

Ważnym punktem Niedzieli Dobrego Pasterza było nabożeństwo sprawowane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Była to okazja, by prosić Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje.

Diecezja Legnicka
Informujemy, że w dniu 14 grudnia (piątek) ze względu na adwentowy dzień skupienia
Legnicka Kuria Biskupia będzie nieczynne