Niedziela św. Rodziny w Olszynie

W Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa małżonkowie parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie, którzy zawierając przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łączą się ze sobą w Chrystusie na całe życie, podczas parafialnej sumy odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie złożone przed laty przed ołtarzem.

– W dzisiejszych czasach, kiedy rodzina jest atakowana, a jej wartość podważana przez różne trendy i ideologie, modlitwa w intencji rodzin i małżeństwa jest bardzo ważna – stwierdził ks. Bogusław we wprowadzeniu do Mszy św.

Na zakończenie Mszy św. jedno z małżeństw zaprosiło inne pary do przeżywania swojej miłości małżeńskiej we wspólnocie Domowego Kościoła, która działa w olszyńskiej parafii od pięciu lat.

Olszyńscy duszpasterze wraz z członkami wspólnot Domowego Kościoła oraz parafialnego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaprosili również na nabożeństwo przed obrazem Świętej Rodziny w intencji małżeństw i rodzin parafii, które odbywa się w każdy trzeci czwartek miesiąca. Początek modlitwy o godz. 17.30 w kaplicy chrzcielnej.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

Diecezja Legnicka