Niedziela w parafiach. Ostatni akcent obozu FDNT

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia odwiedzili w niedzielę 14 legnickich parafii. Podczas Mszy świętych opowiadali legniczanom, czym jest Fundacja, co jej zawdzięczają i czym się w życiu zajmują. Legniccy parafianie na niedzielne popołudnie zaprosili stypendystów do swoich domów na obiad.

W poniedziałek rano 650 studentów – stypendystów z całej Polski zakończyło tygodniowy obóz wakacyjny w Legnicy. Przez ten czas mieli okazję poznać najpiękniejsze zakątki Diecezji Legnickiej. Zwiedzili nie tylko Legnicę i Sanktuarium Św. Jacka – miejsce cudu eucharystycznego, ale także pojechali do bazyliki w Legnickim Polu. W środę wybrali się do Karpacza i zdobyli najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Natomiast piątek spędzili cały dzień w opactwie w Krzeszowie, nazywane Europejską Perłą Baroku z jego największym skarbem, jakim jest ikona Matki Bożej Łaskawej. To najstarsze dzieło w Polsce, otoczone czcią wiernych od wielu wieków. Tam mieli okazję wziąć udział we Mszy św. pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, zwiedzić opactwo oraz wysłuchać koncertu organowego. W sobotę natomiast przy Katedrze w Legnicy odbył się Koncert Wdzięczności. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia podziękowali legniczanom za gościnę.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica i Niedzieli legnickiej