Niepodległościowy piknik parafialny w Olszynie

W tym roku Polska przeżywa jubileusz 100-lecia niepodległości. W wielu miejscach naszego kraju odbywają się różnego rodzaju uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Do grona świętujących włącza się również parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Już od kliku miesięcy trwają przygotowania do „Parafialnego pikniku w 100-lecie niepodległości”, który odbędzie się w dniach 14-15 września 2018 r. W organizację tego wydarzenia zaangażowanych jest wiele osób, głównie członkowie Rady Parafialnej.

Olszyńskie świętowanie niepodległości rozpocznie się w piątek 14 września. O godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury nastąpi otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej „Ojcowie Niepodległości”, która będzie dostępna przez kilka dni dla mieszkańców gminy. Otwarcie wystawy będzie połączone z prelekcją pracownika naukowego Instytutu Pamięci Narodowej oraz ze śpiewaniem pieśni patriotycznych.

W sobotę 15 września na terenie przykościelnym od godz. 10.00 rozpoczną się pokazy wojskowe w wykonaniu funkcjonariuszy Straży Granicznej w Lubaniu, które potrwają do 12.00. W południe rozpocznie się piknik patriotyczny od zatańczenia poloneza przez chętnych uczestników. Do godz. 15.30 będą trwały występy zespołów lokalnych, gry i zabawy dla dzieci, biesiada patriotyczna, krótkie wykłady o Ojcach Niepodległości, wystawa starych samochodów, konkursy patriotyczne. O 15.30 w kościele parafialnym rozpocznie się koncert patriotyczny w wykonaniu Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy „Rota” ze Złotoryi. Natomiast o 17.00 zostanie zasadzony przy kościele parafialnym dąb im. Józefa Piłsudskiego upamiętniający świętowanie niepodległości. Na zakończenie o godz. 18.00 na Eucharystii pomodlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

Warto nadmienić, że olszyński piknik wpisany jest w narodowy projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i z tego względu mamy prawo do używania oficjalnego logo.

W imieniu naszej parafii zapraszamy wszystkich chętnych na to wspólne świętowanie. Należy się to naszym Bohaterom Narodowym. Niech żyje Polska, niech żyją Bohaterowie!

Scroll Up

DIECEZJA LEGNICKA

X