Nocą z Bolesławca do Wilczego Lasu

W piątek 29 marca, z parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu wyruszyła nocna Droga Krzyżowa. Po pięciu godzinach marszu, który odbywał się w milczeniu, pątnicy dotarli do Krzyża Milenijnego w Wilczym Lesie.

Było to pierwsze tego typu nabożeństwo zorganizowane przez parafię i ks. proboszcza Andrzeja Gidzińskiego. Rozpoczęliśmy od Mszy św., w trakcie której ks. Andrzej służył wiernym w konfesjonale. Eucharystii przewodniczył wikary ks. Łukasz Klimek, który był także obecny podczas całego marszu.

W dwudziestokilometrową trasę wyruszyły 43 osoby. Wśród nich byli również pątnicy z: Gościszowa, Węglińca, Okmian, Szczytnicy i Lubina (ratownik medyczny, który szedł także jako pielgrzym). W czasie marszu obowiązywała zasada całkowitego milczenia. Głos zabierał wyłącznie ksiądz Łukasz, podczas rozważań stacji Drogi Krzyżowej.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim pątnikom, za zachowanie milczenia i powagi podczas trasy, oraz za wzajemną życzliwości. Już teraz kierujemy zaproszenie na kolejne tego typu wydarzenie, o którym będziemy informować.