Nowa strona pielgrzymki legnickiej!

Piesza Pielgrzymka Legnicka w tym roku wyruszy po raz 27. w historii diecezji legnickiej. W przeciągu prawie trzech dekad wiele się zmieniło i organizatorzy naszej Pielgrzymki nadążając za informatyzacją naszego życia stworzyli nową odsłonę strony internetowej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Znajdziecie ją wpisując ten adres:

www.pielgrzymkalegnicka.pl

Na tę chwilą znajdują się tam najpotrzebniejsze informacje dotyczące tegorocznego sierpowego wędrowania do tronu Królowej Polski: terminy spotkań przedpielrzymkowych, przynależność poszczególnych dekanatów do kontentych grup pielgrzymkowych, niezbędne adresy do księży przewodników. Są też relacje z przygotowań do tegorocznej drogi. A ta już niedługo!

XXVII Piesza Pielgrzymka Legnicka wyrusza 29 lipca o godzinie 6.00 z legnickiej katedry. Do celu czyli do kaplicy na szczycie Jasnej Góry dotrze przed południem 7 sierpnia. Pierwsza grupa (ta o numerze 5) wyruszy jednak kilka dni wcześniej. „Piąteczka” rusza z Zgorzelca już 25 lipca, by przez Bolesławiec, dotrzeć do Legnicy 28 lipca wieczorem.

W tym czasie na stronie pielgrzymkalegnicka.pl będzie można śledzić bezpośrednie relacje z trasy, wywiady z pielgrzymami, odsłuchiwać nagrania konferencji oraz homilii. Będzie też mnóstwo zdjęć a także możliwość zostawienia swojej intencji.

Scroll Up