Nowi ministranci w bazylice krzeszowskiej

W niedzielę rozpoczynającą wakacje, czyli w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, po 9 miesięcznej formacji do służby ministranckiej przyjętych zostało dziewięciu chłopców z krzeszowskiej wspólnoty parafialnej. Obrzędu obłóczenia w komże dokonał ks. proboszcz Marian Kopko podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 10.00. Kandydaci na ministrantów przez szereg miesięcy pod kierunkiem ks. wikariusza Jarosława Góreckiego przygotowywali się na specjalnych zbiórkach. Poznawali zasady służby ministranckiej, nazwy przedmiotów i ubrań używanych w liturgii oraz doskonalili poszczególne czynności przy ołtarzu. Kilka dni wcześniej każdy z chłopców zdał egzamin. Radości nie było końca, gdy wreszcie zamiast szarfy, strojem stała się biała komża. Pod koniec Mszy św. nowo ustanowieni ministranci otrzymali od księdza Proboszcza specjalne dyplomy oraz obiecali, że teraz jeszcze lepiej będą poznawać kolejne tajniki służby przy ołtarzu. Wszak przed nimi kolejne zadanie. Już po wakacjach zaczną bowiem doskonalić funkcję ministranta światła, czyli ceroferariusza. Gdy to zadanie dobrze opanują, do swoich białych strojów otrzymają kołnierzyki. Nowymi ministrantami w Sanktuarium Krzeszowskim zostali: Karol Salawa, Karol Olszański, Jan Pabis, Tymoteusz Wyrostek, Szymon Mika, Szymon Głowiński, Gabriel Olszewski, Antoni Kuś i Marcel Paździor.

Foto Rafał Bijak

Diecezja Legnicka