Noworoczne spotkanie Akcji Katolickiej

W Legnicy 13 stycznia odbyło się spotkanie oddziałów parafialnych Akcji Katolickiej z całej diecezji. Przewodniczył mu bp Marek Mendyk.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Pod czas homilii bp Marek zwracał uwagę na potrzebę ciągłego wsłuchiwania się w słowa Chrystusa, w potrzebę wiary w tajemnicze działanie Jego łaski i pójścia wszędzie tam, gdzie On się udaje.

– Pójść za Jezusem tak po prostu, bezgranicznie. To tak, jakby stanął dziś przed nami Jezus i powiedział: “Chodźcie, a zobaczycie” – mówił legnicki hierarcha, nawiązując do sobotniego czytania z Ewangelii. Bp Marek prosił, abyśmy potrafili pójść za Jezusem także w klimacie codziennej krzątaniny, ludzkich spojrzeń, gestów, rozmów i spotkań.

– Jesteśmy zaproszeni do wejścia w radykalną, głęboką więź z Jezusem. O wiele łatwiej jest bowiem “kibicować” Jezusowi, może nawet Go podziwiać, ale bez większych konsekwencji. Tymczasem Jezus chce przemodelować tę relację i powiedzieć nam wszystkim: “Ty zajmij się Mną, a Ja zajmę się tobą” – zwracał uwagę biskup pomocniczy naszej diecezji.

Po Mszy św. spotkanie przeniosło się do świetlicy parafialnej, gdzie bp Mendyk wygłosił wykład o roli rodziców i dziadków w procesie wychowania młodego człowieka. Wieczór zakończyło spotkanie opłatkowe. Gospodarzem spotkania był Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy.

Roman Tomczak, Gość Legnicki

Diecezja Legnicka