Noworoczne spotkanie Rodziny Szensztackiej

Drugie dziesięciolecie działalności Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej w diecezji legnickiej rozpoczęliśmy wyjątkowym spotkaniem, w blasku gwiazdy prowadzącej nas do Betlejem. 12 stycznia br. spotkaliśmy się w kościele św. Antoniego w Starym Łomie.

Członkowie kręgów z wielu parafii zgromadzili się na diecezjalnym spotkaniu opłatkowym Ruchu Szensztackiego. Rodzina szensztacka i ks. proboszcz Jan Trznadel zatroszczyli się o przygotowanie i przebieg spotkania. Jesteśmy wspólnotą, która pielęgnuje więzy i dlatego, aby lepiej się poznać zmieniamy miejsce spotkań, czasem trzeba dalej pojechać, albo natrudzić się z przygotowaniem uroczystości.

W kościele oczekiwała na nas schola parafialna, prowadzona przez Monikę Wąsowską. Młodzi, pięknym śpiewem wspierali nas w uwielbieniu Syna Bożego i wpatrywaniu się w świętą Rodzinę. Pouczeni Słowem Bożym, homilią na temat znaczenia rodziny i wychowawczej roli Maryi, a także posileni chlebem eucharystycznym udaliśmy się do świetlicy wiejskiej na jasełka, przygotowane przez nauczycieli i uczniów ze szkoły podstawowej ze Starego Łomu oraz na nasze rodzinne spotkanie przy stole.

Natomiast s. Damiana Czogała, Krajowa Koordynatorka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej zapoznała nas ze szczegółami pielgrzymki do Prasanktuarium w Schoenstatt/k Koblencji w zachodnich Niemczech, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.

W naszej diecezji Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej, inicjatywa międzynarodowego Ruchu Szensztackiego działa w 25 parafiach i obejmuje ok. 90 kręgów. W każdym kręgu wędruje kapliczka Matki Bożej zwana „Pielgrzymującym Sanktuarium”, odwiedzając systematycznie raz w miesiącu 10 rodzin.

Już dziś zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Schoenstatt k. Koblencji.
Termin pielgrzymki – 29 kwietnia do 3 maja 2019 r.
Wyjazd z Bolesławca

Kontakt mailowy z s. Damianą: s.damiana@szensztat.pl

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

Diecezja Legnicka