Nowy wikariusz generalny diecezji legnickiej

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas obchodów uroczystości 679. rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy, na mocy Prawa Kanonicznego (kan. 475-481) ustanowił ks. prałata Roberta Kristmana, proboszcza katedry i prepozyta Kapituły Katedralnej, wikariuszem generalnym diecezji legnickiej.

Do zadań wikariusza generalnego należy pomoc biskupowi diecezjalnemu w zarządzaniu całą diecezją. Władza wykonawcza, czyli administracyjna nadana wikariuszowi generalnemu przysługuje mu na mocy urzędu w całej diecezji i jest równoznaczna z władzą jaką na mocy prawa posiada biskup diecezjalny. Wikariusz taki nie ma pełni władzy biskupiej (również sądowniczej i ustawodawczej), ale tylko wykonawczą.