O Duchu Świętym w Bolesławcu [FILM]

Za nami 5. wyjazdowa sesja Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej im. ks. Marka Adaszka.

W Bolesławcu odbyła się 5. sesja wyjazdowa Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej. Siedzenia w sali Bolesławieckiego Centrum Ceramiki zapełniły się słuchaczami, oczekującymi wyjaśnienia tajemnic Ducha Świętego.

Do zebranych wygłosili tego dnia konferencję trzej prelegenci. Pierwszym był biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który jako pierwszy stanął na mównicy i tłumaczył pojęcie „Duch Święty zwołujący lud Boga”. Po nim głos zabrał po części gospodarz spotkania, ks. dr hab. Andrzej Jarosiewicz, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu. Ten mówił o liturgii jako modlitwie Kościoła w Duchu Świętym. Pewnym zwieńczeniem pierwszej części spotkania była prelekcja ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej ks. dr. Krzysztofa Wiśniewskiego. Ten przedłożył słuchaczom treści dotyczące sprawczej mocy Ducha Świętego w liturgii sakramentalnej.

Jak ważne i trudne są te sprawy pokazały pytania, które pojawiły się z sali po skończonych konferencjach. Wśród kilku pytań pojawiło się chociażby takie, że zadający pytanie zauważają, że niezwykle trudno jest rozmawiają o mocy i sile działania Ducha Świętego w Kościele.