O Niepodległej w DLP’90

Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 w Legnicy zaprasza na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona 11 października 2018 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych w Legnicy ul. Macieja Rataja 23 w intencji dziękczynnej – za odzyskaną przez Polskę 100 lat temu Wolność i Niepodległość.

Po Mszy świętej o. dr Wacław Stanisław Chomik OFM (profesor uczelni katolickich w Jerozolimie, Świdnicy i Wrocławiu, gwardian klasztoru franciszkańskiego w Kłodzku) wygłosi wykład pt. „Niepodległa, wolna Polska – dar i zadanie. Teologiczny i moralny aspekt 100. rocznicy odzyskania niepodległości”.

Zapraszam także na organizowaną przez Bractwo Henryka Pobożnego konferencję pt. „Od Henryka Pobożnego do rotmistrza Pileckiego”, w której udział wezmą: Małgorzata Kupiszewska – dziennikarka, pisarka, koordynator ogólnopolskich projektów o płk. Kuklińskim i rtm. Pileckim; dr Anna Sutowicz – historyk, współpracownik „Civitas Christiana”, publicystka; Tomasz Łysiak – pisarz, publicysta, dziennikarz, scenarzysta filmowy, aktor.

Konferencja odbędzie się 13 października 2018 r. (sobota) o godz. 16.00 w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych w Legnicy, ul. Macieja Rataja 23.

Scroll Up