O rodzinie i dla rodziny. Konferencja w Chojnowie

W sobotę 14 września w Chojnowie odbędzie się na konferencja inaugurująca IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem”. Podczas spotkania będzie można wysłuchać wykładów poświęconych m.in. budowaniu relacji w procesie wychowania, prawnym uwarunkowaniom wsparcia samorządu dla małżeństwa i rodziny oraz w jaki sposób Rok Rodziny będzie przebiegał w powiecie legnickim.

Spotkanie zainauguruje o godz. 10.00 Msza święta w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Część wykładowa będzie miała miejsce w Powiatowym Zespole Szkół przy ul. Poźniaków 2.

Program:

Godz. 11.10 – Powitanie uczestników konferencji w auli PZS. Konferencję poprowadzą: Dominika Warmuz i ks. Łukasz Świerniak.

Godz. 11.15 – Ks. bp Marek Mendyk, wykład wprowadzający: Budowanie relacji w procesie wychowania – rozważania wokół hasła Tygodnia Wychowania “Zamieszkać razem z Jezusem.”

Godz. 11.45 – Ks. dr Bogusław Wolański – „Św. Jan Paweł II – patron rodzin i ojciec Światowych Spotkań Rodzin”.

Godz 12.15 – Rok Rodziny w powiecie legnickim. Informacja Adama Babuśki Starosty Legnickiego.

* Godz. 12.45 – 13.00 przerwa na kawę

Godz. 13.00 – 13.30 – dr Marcin Olszówka z Ordo Iuris – „Prawne uwarunkowania wsparcia samorządu dla małżeństwa i rodziny na przykładzie Samorządowej Karty Praw Rodzin”.

Godz. 13.30 – 14.00 – Wykład ks. dr Marka Osmulskiego – Rola świadectwa w wychowaniu.

Godz. 14.00 – 14.30 Rola samorządu i miejscu rodzin oraz szkoły w wychowaniu ku wartościom i postawom pro-obywatelskim – głosy uczestników, pytania do wykładowców.

Godz. 14.30 Podsumowanie konferencji – Stanisława Repa

Godz. 14.40 – Posiłek

Po konferencji organizatorzy zapraszają do zwiedzania wystaw w Muzeum Regionalnym.

Wykłady będą transmitowane na stronie Radia PLUS Legnica – www.legnica.fm oraz profilu Facebooka Radio PLUS Legnica.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica