Obłóczyny kleryków III roku

– Strój duchowny to zewnętrzny znak, który ma wam przypominać o pełnieniu woli Boga, o odpowiadaniu waszym życiem na Jego wezwanie – powiedział bp Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. odprawionej w legnickiej katedrze w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Eucharystii trzech kleryków 3 roku WSD przyjęło strój duchowny, czyli sutannę. W Mszy św. uczestniczyli przełożeni, wykładowcy, duszpasterze oraz grono bliskich i przyjaciół kleryków. W homilii Biskup legnicki mówił min. o znaczeniu tego święta i znaczeniu stroju duchownego.

Przyjęcie stroju duchownego to kolejny ważny krok na drodze ku kapłaństwu, mówią obłóczeni klerycy.

Dzień obłóczyn to także dzień otwarty w legnickim Seminarium Duchownych. Rodziny oraz zaproszeni goście mogli zobaczyć gdzie i jak żyją, i przygotowują się do kapłaństwa alumni Wyższego Seminarium Duchownego.

W tym roku strój duchowny przyjęli: Krzysztof Borysiewicz z parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze, Michał Jała z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie oraz Piotr Tsarakhov z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

Obszerna relacja z obłóczyn na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka