Obrady Kapituły św. Jadwigi Śląskiej

W sobotę, 10 marca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy obradowała Kapituła św. Jadwigi Śląskiej. Księża Kanonicy, po uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji wspólnoty Kapituły, uczestniczyli w kilkugodzinnych obradach, podczas których zajmowali się m.in. pracami nad statutem, a także powstającą stroną www Kapituły.

Przypomnijmy, Kapituła św. Jadwigi Śląskiej została ustanowiona przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, podczas uroczystości kończących obchody Roku Jadwiżańskiego, które odbyły się 21 października 2017 r. w Legnickim Polu. Na podstawie decyzji Biskupa Legnickiego, wyrażonej w dekretach nominacyjnych do grona kanoników Kapituły św. Jadwigi Śląskiej powołani zostali następujący prezbiterzy:

Do grona kanoników gremialnych:
1. Ks. Jan Klinkowski – PREPOZYT KAPITUŁY
2. Ks. Włodzimierz Gucwa – DZIEKAN KAPITUŁY
3. Ks. Dominik Drapiewski
4. Ks. Józef Hupa
5. Ks. Mariusz Majewski
6. Ks. Janusz Ospa
7. Ks. Bogusław Wolański
8. Ks. Piotr Zawadka

Do grona kanoników honorowych:
9. Ks. Bronisław Kryłowski