Odpust u Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy

W ramach uroczystości odpustowych ku czci MB Częstochowskiej w legnickiej parafii o. Franciszkanów OFM na osiedlu Sienkiewicza odbył się koncert poezji śpiewanej. Podczas tego muzycznego wydarzenia wystąpił o. Wiesław Dudek, który kilka tygodni temu dołączył do miejscowej wspólnoty ojców franciszkanów.

Franciszkanin podczas blisko godzinnego koncertu zaśpiewał utwory własnej kompozycji, oraz pieśni religijne, w których śpiew włączyli się zgromadzeni w świątyni wierni. Wybrzmiały pieśni Maryjne oraz kanony Taize.

Warto dodać, iż o. Wiesław oprócz tego że śpiewa, to gra na gitarze, instrumentach klawiszowych a także jest organistą. Grał również we franciszkańskim zespole „Granifer”, a w parafiach gdzie pracował, prowadził szkołę gry na gitarze dla dzieci. Jak mówią Ojcowie franciszkanie, również i w legnickiej parafii w najbliższym czasie ma powstać taka szkoła.

Uroczystości ku czci MB Częstochowskiej na os. Sienkiewicza trwały kilka dni. W dzień wspomnienia Matki Bożej, w środę 26 sierpnia, Mszy św. przewodniczył ks. Bronisław Kryłowski proboszcz z parafii św. Rodziny w Legnicy, natomiast centralne uroczystości odpustowe, odbyły się w niedzielę 30 sierpnia. Wtedy to, uroczystej Mszy św. w intencji wszystkich wiernych miejscowej parafii, przewodniczył o. Samuel Cegłowski OFM ze Złotoryi.

Relacja na stronie NIEDZIELI LEGNICKIEJ.