Odpust u Świętej Rodziny

Legnicka parafia przeżywała w niedzielę Św. Rodziny swój dzień odpustowy. Uroczystości przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Przybyłego księdza Biskupa, koncelebransów parafian i gości, powitał proboszcz parafii ks. Bronisław Kryłowski. Poinformował przy tym, o kolejnych pracach które dokonały się w ostatnim czasie we wnętrzu świątyni. Należą do nich: dokończenie malatury prezbiterium z adoracją Świętej Rodziny przez pasterzy i Mędrców, oraz uzupełnienie stacji Drogi Krzyżowej. Prace te zostały pobłogosławione na zakończenie

– Tworzymy dziś wspólnotę która się modli, na wzór Świętej Rodziny. Do tego, by Bóg mógł przyjść i stać się człowiekiem, potrzebował odpowiedniego środowiska – rodziny. Kościół zwraca na to uwagę i stawia prze naszymi oczyma Świętą Rodzinę jako wzór, byśmy my, ludzie, stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, też umieli przeżywać właściwie wszystkie nasze relacje wokół tego co jest najważniejsze: Wcielone Słowo, Jezus Chrystus, Bóg- Człowiek. W ten patronalny dzień parafii, modlimy się za całą wspólnotę, za wszystkich dobroczyńców, wszystkich którzy troszczą się o to, żeby ten dom, był miejscem gromadzenia się rodziny parafialnej – mówił ksiądz Biskup.

– Możemy powiedzieć że nasze życie, jest szukaniem tego, by się spełnił w nim zamysł Boży. I każde życie rodzące się w rodzinach, to przedziwny cud który zaskakuje, przynosząc radość ale czasem też wyzwania, trudności i problemy. Rodzina jest miejscem wolności – ale nie nieograniczonej, lecz takiej, w której człowiek odkrywa swoje powołanie do tego, by być kimś, kto komunikuje życie.

Legnicka parafia Św. Rodziny swoją historię pisze od 1994 r., kiedy zaczynała spotkania modlitewne, korzystając z poradzieckiego garażu dla pojazdów wojskowych. Kościół powstawał w latach 1997-2007. Poświęcony został w 2008 r., przez ówczesnego biskupa legnickiego Stefana Cichego.

Pełna relacja na stronie LEGNICKIEJ NIEDZIELI.