Odpust w Katedrze Legnickiej i nominacje nowych kanoników gremialnych

Dziś obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – głównych Patronów Diecezji Legnickiej, Katedry i Legnicy. W samo południe została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Eucharystię koncelebrowali biskup senior Stefan Cichy orz kapłani diecezji legnickiej. W Mszy św. wzięli udział kanonicy Kapituły Katedralnej, oraz przedstawiciele Kapituły Krzeszowskiej oraz Kapituły z Bazyliki w Legnickim Polu.

Przed uroczystością biskup legnicki ogłosił 4 nowych kanoników gremialnych kapituły katedralnej zostali nimi: ks. Tadeusz Dąbski, ks. Franciszek Molski, ks. Paweł Wołczański i ks. Łukasz Misiak.  Natomiast nowym Prepozytem Kapituły Katedralnej został ks. Robert Kristman – proboszcz Katedry Legnickiej, który zastąpił na tym stanowisku Biskupa Marka Mendyka, który został mianowany przez papieża Franciszka Biskupem diecezji świdnickiej. Kapituła katedralna składa się z 24 kanoników, wśród których jest 12 gremialnych i 12 honorowych.

Relacja audio z wydarzenia oraz galeria zdjęć na stronie Radia PLUS Legnica.