Odpust w sanktuarium św. Jacka w Legnicy

17 sierpnia w parafii św. Jacka w Legnicy zakończyło się triduum odpustowe ku czci św. Jacka. Sumie ospustowej o g. 18 przewodniczył biskup świdnicki Ignacy Dec. Przy ołtarzu stanęło kilkunastu kapłanów, były też siostry zakonne, przedstawiciele parlamentarzystów, oraz wierni z parafii i miasta. W homilii Biskup świdnicki mówił o powołaniu św. Jacka do głoszenia Ewangelii, o miejscu Eucharystii i kultu Matki Bożej w jego życiu. Wezwał też wszystkich zgromadzonych, by na wzór św. Jacka byli głosicielami Dobrej Nowiny poprzez słowo i świadectwo życia.

Warto przypomnieć, że uroczystości odpustowe rozpoczęły się 15 sierpnia festynem rodzinnym oraz modlitwą różańcową w intencji mieszkańców Legnicy. We wtorek natomiast modlono się o uchronienie miasta od klęsk żywiołowych.

Galeria zdjęć z odpustu oraz homilia biksupa Deca dostępne są na stronie Radia Plus Legnica.

foto: ks. Waldemar Wesołowski

[flickrstream id=”60″]