Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Liturgicznej na Święty Krzyż

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Liturgicznej na Święty Krzyż w dniu 8 czerwca 2019 roku.

Przewielebni Księża proboszczowie!
Przewielebni Księża, opiekunie służby liturgicznej!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam przewielebnego księdza wraz z ministrantami i lektorami oraz ich opiekunami, do udziału VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów, która odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2019 roku do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża świętego na Święty Krzyż.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Bo w życiu ważny jest krzyż”

Program pielgrzymki:

8.00 – rejestracja grup, przy krzyżach katyńskich (huta szklana) – Polska północna; przy karczmie „U Mnicha” (Nowa Słupia) – Polska południowa

9.30 – przejście procesyjne łączone z nabożeństwem Drogi Krzyżowej
             – droga od Huty Szklanej
             – droga królewska od Nowej Słupi

10.15 – nawiedzenie relikwii Drzewa Krzyża Świętego

11.00 – Eucharystia – błonia świętokrzyskie

12.30 – obiad

13.30 – koncert i świadectwa

15.00 – nabożeństwo eucharystyczne

15.30 – zakończenie pielgrzymki

Pozostałe informacje:

1. Zgłoszenia i informacje szczegółowe dla organizatorów grup na stronie: ministranci.pl – strona KNC
    www.oblaci.powolania.pl – oblackie duszpasterstwo powołań
    www.oblaci.pl – oficjalna strona misjonarzy oblatów MN
  2. Za każdego ministranta opłata wynosi symbolicznie 10 zł. W tym znajduje się pakiet pielgrzyma i obiad. Po zgłoszeniu grupy należy dokonać przelewu na konto: 08160014621810104830000018 proszę w tytule wpisać: wezwanie parafii, miejscowość, ilość osób, nazwisko i imię opiekuna. Wpłaty do 3 VI 2019 r. Możliwość opłat również przy miejscach rejestracji grup w dniu przyjazdu. Wówczas opłata od uczestnika 15 zł.
  3. Ministranci zabierają ze sobą stroje liturgiczne. Kapłani przywożą ze sobą alby i białe stuły.
  4. Od godz. 9.30 będziemy wchodzili na Święty Krzyż, w trakcie będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej (około 30 min.). Drogę Krzyżową poprowadzą klerycy wyższego seminarium duchownego misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nagłośnieniem zajmą się skauci europy.
  5. Parkingi będą bezpłatne. Autobusy nie wjeżdżają na górę. Zostają na dole na miejscach postojowych. W przypadku kiedy nie będzie miejsca już na głównych miejscach postojowych, policja będzie kierowała autokary wzdłuż dróg. Ważna informacja, każdy autokar musi mieć napis: „ogólnopolska pielgrzymka ministrantów na Święty Krzyż 2019”

Gorąco zachęcam aby zapał ewangelizacyjny, troska o pogłębianie formacji służby liturgicznej i doświadczenie wspólnoty Kościoła mobilizowały nas do udziału w pielgrzymce. Dekanalnych referentów ds. liturgii proszę o skoordynowanie wyjazdu na pielgrzymkę w poszczególnych dekanatach bądź rejonach.

Dziękuję za zrozumienie i zaangażowanie.

Kontakt w sprawie pielgrzymki: ministrant@diecezja.legnica.pl

W Legnicy parafia katedralna organizuje wyjazd dla dekanatów legnickich, zapraszam do wspólnego wyjazdu.

Pozdrawiam serdecznie
Ks. Mateusz Rycek