Oratorium o św. Józefie w kościele św. Józefa w Krzeszowie

• INFORMACJE
  • 6 czerwca 2018
  • wsd

W poniedziałek 4 czerwca 2018 wspólnota WSD w Legnicy uczestniczyła w spotkaniu Rodziny Radia Maryja w kościele św. Józefa w Krzeszowie. Przed Eucharystią, której przewodniczył biskup pomocniczy Marek Mendyk, klerycy wykonali Oratorium ku czci św. Józefa. Zostało ono przygotowane przez alumnów na obchody 25-lecia istnienia legnickiego seminarium. Premiera odbyła się 17 marca tego roku.

Prezentowany repertuar składał się z antyfon z oficjum liturgii godzin o św. Józefie oraz proprii mszalnych na liturgiczne obchody Opiekuna Zbawiciela. Oratorium jest wyrazem duchowej zażyłości wspólnoty formacyjnej legnickiego seminarium ze św. Józefem, który jest jej Patronem i szczególnym Orędownikiem przed Bogiem. Chórem dyrygował ks. dr Łukasz Kutrowski.

Diecezja Legnicka