Orszak Trzech Króli w diecezji legnickiej

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

Zachęcamy, by poinformować nas kiedy, gdzie i w jakim miejscu odbywa się orszak w Waszych miejscowościach i parafiach. Lista będzie na bieżąco aktualizowana.

BOGATYNIA

OTK wyruszy o godz. 12.00 z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła oraz z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego do Parku Jana Pawła II

BOLESŁAWIEC

OTK wyrusza po Mszy o godz. 12.00 z kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy o godz. 12.00 z kościoła św. Cyryla i Metodego i wyruszą  w stronę Bolesławieckiego Rynku, gdzie połączą się ze wszystkimi wiernymi Bolesławieckich Parafii w jeden wielki Orszak. Ok. godz. 14:00 odbędą się jasełka i wspólne kolędowanie.

CHOBIENIA

OTK rozpoczyna się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Około godz.12 orszak przejdzie wokół rynku w Chobieni.

CHOJNÓW

OTK rozpocznie się Mszą św. w obydwu kościołach chojnowskich, a po Mszy św. wyjście na ulice miasta, by w radosnym Orszaku pomaszerować pod Urząd Miasta, a następnie na miejski Rynek, by wspólnie kolędować.

JAWOR

W parafii św. Marcina OTK rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00, natomiast w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 11.25

JELENIA GÓRA

OTK rozpocznie się o godz. 13.00 pod Bazyliką Mniejszą św. Erazma i Pankracego

KARPACZ

OTK rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w kościele Nawiedzenia NMP

LEGNICA

OTK wyruszy o godz. 14.00 spod Katedry Legnickiej św. Apostołów Piotra i Pawła

LUBIN

OTK rozpocznie się o godz. 12.30 pod kościołem św. Jana Bosko

LWÓWEK ŚLĄSKI

OTK rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele Wniebowzięcia NMP

MĘCINKA

OTK rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele św. Andrzeja Apostoła.

OLSZYNA

OTK rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP

PROCHOWICE

OTK wyruszy po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła św. Jana Chrzciciela

RZĄSINY

OTK wyruszy po Mszy św. o godz. 12.00 z kościoła Matki Boskiej Ostrobramskiej w Rząsinach w kierunku Wolbromowa.

ŚWIERADÓW ZDRÓJ

OTK wyruszy po Mszy św. o godz. 12.00 z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP

ZGORZELEC/GOERLITZ

OTK wyruszy o godzinie 1300 sprzed kościoła Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz. Kolędowanie przy akompaniamencie Orkiestry Kopalni Turów, jak zawsze urozmaicać będą inspirowane Biblią oraz nauczaniem świętego Jana Pawła. Trzej Monarchowie będą podążać za gwiazdą do Bożej Dzieciny leżącej w żłóbku w stajence przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2019 roku

Diecezja Legnicka