Orszaki w diecezji legnickiej

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w orszakach Trzech Króli, które przeszły ulicami 15 miejscowości diecezji legnickiej.

W Legnicy orszak wyruszył z katedry po Mszy św. o g. 13, której przewodniczył ks. prof. Bogusław Drożdż, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski i wieloletni organizator orszaków. W tym roku w role Mędrów wcielili się mężczyźni z parafii św. Rodziny, która przeżywa 25-lecie swojego istnienia. Nie zabrakło też harcerzy, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz członków Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli.

W legnickim orszaku uczestniczyły całe rodziny, osoby starsze, młodzież, w sumie blisko 2 tysiące osób. Podczas marszu śpiewano kolędy. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć trzy inscenizacje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Pierwszą, dotyczącą zaślubin Maryi i Józefa przygotowali uczniowie szkoły specjalnej z Legnicy. Drugą, o walce dobra ze złem dzieci z parafii Matki Bożej Królowej Polski, natomiast trzecią, na legnickim rynku przedstawiły dzieci z przedszkola franciszkańskiego.

Przemarsz ulicami Legnicy zakończył się w kościele św. Jana Chrzciciela, u ojców franciszkanów wspólnym kolędowaniem.

Międzynarodowy charakter miał orszak, który wyruszył z kościoła św. Trójcy w niemieckim Görlitz, który przez most graniczny dotarł do Zgorzelca. Podczas przemarszu orkiestra Kopalni Turów animowała śpiew kolęd urozmaicony fragmentami Biblii oraz nauczania świętego Jana Pawła. Orszak zakończył się przy zgorzeleckim Domu Kultury, gdzie miał miejsce pokłon Trzech Króli.

Orszaki Trzech Króli przewędrowały również min. ulicami Bogatyni, Lubina, Jeleniej Góry, Bolesławca, Świeradowa, Karpacza, Chojnowa i innych miejscowości.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

 

 

Scroll Up

DIECEZJA LEGNICKA

X