„Oto ja poślij mnie” – Niedziela Misyjna w Olszynie

Trzecia niedziela października to w Kościele Niedziela Misyjna. Uświadamiamy sobie na nowo, że misyjność leży w naturze Kościoła. Robimy wszystko, by jak najwięcej mieszkańców świata doświadczyło spotkania z Panem Jezusem, by zakosztowali smaku wiary. Dlatego w parafiach podejmowane są różne inicjatywy, by budzić świadomość misyjną wśród katolików.

Olszyńską parafię odwiedziła pochodzącą z Mirska siostra Monika Nowicka CSSE, na co dzień posługującą na misji w Maganzo w Tanzanii.

W piątek 16 października siostra misjonarka spotkała się z dziećmi w olszyńskich szkołach. A w niedzielę 18 października siostra Monika spotkała się z wiernymi podczas dopołudniowych Mszy św. dzieląc się doświadczeniem misyjnym i dziękując za dotychczasową współpracę.

Więcej w kolejnym numerze Niedzieli legnickiej.