PARAFIA MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W ROKITKACH

E-mail: parafia@rokitki.info

www.rokitki.info

Dekanat: Chojnów

Parafię erygowano w 1967 r. Budowę kościoła parafialnego rozpoczęto w 1985 r., pozwolenie na użytkowanie 2015 r., niepoświęcony. Rozwarstwiona bryła kościoła z rozległą kruchtą i sygnaturką nad nią, przykryte zostały częściowo dwuspadowymi dachami. Do salowego wnętrza z wyniesionym ponad poziom nawy prezbiterium i emporę muzyczną, oraz bocznymi aneksami przylega na osi kościoła zakrystia. Wystrój i wyposażenie wnętrza współczesne.

Kościół filialny pw. Matki Bożej Bolesnej. Biskupin

Kościół wybudowany w latach siedemdziesiątych XX w., poświęcony w 1977 r. Kościół to obiekt murowany, założony na rzucie prostokąta z jednonawowym wnętrzem i wydzielonym węższym prezbiterium. Wystrój i wyposażenie kościoła współczesne.

Kościół filialny pw. Wniebowzięcia NMP. Zamienice

Kościół wzmiankowany w 1399 r. Zachowany kościół z elementami późnogotyckimi powstał w latach 1617-1618. Kościół jest budowlą orientowaną, jednonawową, z węższym prezbiterium zakończonym wielobocznie oraz kamienną wieżą z przyporami od zachodu zwieńczoną hełmem ostrosłupowym. We wnętrzu kościoła zachowały się: ołtarz, ambona z I poł. XVII w. loża kolatorska, stalle,  sarkofag E. von Promnitz z 1704 r., epitafium drewniane  F. von Bibran z 1628 r., oraz barokowy obraz i eklektyczne organy i witraże. Pozostałe elementy wystroju i wyposażenia współczesne.

NIEDZIELE:

– Biskupin: 8.30

– Rokitki: 10.00

– Zamienice: 11.30

DNI POWSZEDNIE:

– 18.00

Liczba mieszkańców: 1530

Odpust parafialny: 26 sierpnia

Wieczysta adoracja: 1 marca

Miejscowości należące do parafii:

Rokitki, Zamienice, Biskupin, Jaroszówka

Diecezja Legnicka