PARAFIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA W TRZEBIENIU

E-mail: parafiatrzebien@neostrada.pl

www.parafiatrzebien.pl

Dekanat: Bolesławiec Zachód

Kościół parafialny powstał w 1968 r. po rozbudowaniu kaplicy cmentarnej. Obecnie trwa rozbudowa istniejącego obiektu do którego od frontu dobudowano nową część o nieregularnym kształcie dachów i wnętrza. Prace nie zostały zakończone.

Kaplica filialna (kaplica cmentarna) pw.św. Jana Chrzciciela. Golnice

Kaplica znajduje się na terenie cmentarza. Obiekt murowany z cegły glazurowanej, nakryte dwuspadowym dachem, z ceglaną fasadą i salowym wnętrzem.  Wyposażenie współczesne.

Kaplica filialna pw.Matki Bożej Różańcowej. Dąbrowa

Kaplica powstała ze scalenia dwóch części: starej kaplicy cmentarnej i dobudowanej części nowej. Do frontu dobudowano ceglaną wieżyczkę z podcieniem. Po przeprowadzonych pracach remontowych wnętrze jest jednorodne, zaznaczoną częścią prezbiterialną. Wyposażenie wnętrza współczesne.

Kaplica filialna pw. Narodzenia NMP. Krępnica

Kaplica usytuowana w obrębie cmentarza, założonego na polanie leśnej. Kaplica to bezstylowy mały i niski obiekt. Wnętrze prostokątne z prezbiterium wyniesionym o stopień ponad nawę, ściany w całości oszalowane boazerią. Wyposażenie wnętrza współczesne.

NIEDZIELE:

– Krępnica: 8.15

– Dąbrowa Bolesławiecka: 9.15

– Trzebień: 10.30

– Golnice: 12.00

DNI POWSZEDNIE:

– Krępnica (czwartek): 17.00 (czas letni), 16.00 (czas zimowy)

– Dąbrowa Bolesławiecka (czwartek): 18.00 (czas letni), 17.00 (czas zimowy)

– Trzebień (środa, piątek, sobota): 18.00 (czas letni), 17.00 (czas zimowy)

– Golnice (piątek): 17.00 (czas letni), 16.00 (czas zimowy)

Liczba mieszkańców: 2273

Odpust parafialny: 14 września

Wieczysta adoracja: 23 lutego

Miejscowości należące do parafii:

Trzebień, Dąbrowa Bolesławiecka, Golnice, Krępnica, Kozłów, Stara Oleszna, Parkoszów, Trzebień Mały, Trzebień Mały kol.

Diecezja Legnicka