Pielgrzymka na górę Górzec w Męcince

Parafia św. Andrzeja w Męcince i Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze serdecznie zapraszają na Pielgrzymkę na Kalwarię w Męcince. Odbędzie się ona 8 września br. Rozpoczęcie w kościele św. Andrzeja Apostoła w Męcince o g. 13,00. Po wspólnej modlitwie przy dźwiękach orkiestry pielgrzymi wyruszą na szlak. Od Domku Pustelnika rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast na szczycie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będą relikwie św. Joanny Beretty Molla.

Po zakończonej Eucharystii przy sztolni Rudolf zaplanowano piknik rodzinny z wieloma atrakcjami i nagrodami do wygrania. Cały dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony na wsparcie Kliniki Hematologii dziecięcej we Wrocławiu.

Dzięki wsparciu Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera mieszkańcy Jawora będą mogli bezpłatnie dojechać na pielgrzymkę. Darmowy autobus wyruszy o godz. 12.30 z placu Zamkowego i z kościoła Miłosierdzia Bożego. Powrót o godz. 19.00.

Pielgrzymkę wspiera Powiat Jaworski, UM Jawor, Gmina Męcinka oraz medialnie Niedziela legnicka i Radio Plus Legnica.

A to wszystko dla naszych Małych Przyjaciół – Pacjentów Przylądek Nadziei.

Do zobaczenia 8 września w Męcince.

blank