Pielgrzymka na Górzec z darem serca

Już po raz kolejny w najbliższą niedzielę 10 września odbędzie się pielgrzymka na Kalwarię w Męcince. Rozpoczęcie o godz. 13.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. w Męcince. W pielgrzymowaniu towarzyszyć będzie obraz Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa, z okazji XX rocznicy jego koronacji przez św. Jana Pawła II.

Podczas Mszy św. na szczycie góry odczytany zostanie akt ofiarowania pielgrzymów Niepokalanemu Sercu Maryi z racji 100-lecia objawień fatimskich.

Pielgrzymka przypomina o wartościach związanych ze szlakiem cysterskim, ale także jest dziełem, które wspomaga fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” opiekującą się małymi pacjentami Dziecięcej Kliniki Onkologicznej we Wrocławiu.

Wszystkie datki zbierane podczas Mszy św. oraz podczas pikniku rodzinnego po zakończeniu pilegrzymki przekazane zostaną na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi.

Na to modlitewne i rodzinne spotkanie zaprasza ks. Marek Kluwak, proboszcz parafii i koordynator ds. Szlaku Cysterskiego.