Pierwsi pielgrzymi już wyruszyli!

Pierwsi pielgrzymi wyruszyli w drogę na Jasną Górę już w środę. Około 50-osobowa grupa ze Zgorzelca i okolic przez 4 dni wędruje do Legnicy. Tu w niedzielę spotkają się pątnicy z różnych zakątków Diecezji Legnickiej, by wspólnie maszerować do Częstochowy. Pielgrzymi ze Zgorzelca rozpoczęli swoje rekolekcje w drodze Mszą św. w kościele pod wezwaniem pw. św. Jadwigi Śląskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Basara – przewodnik grupy, a wraz z nim modlił się ks. Jan Kułyna, proboszcz parafii i ks. Sławomir Lewandowski z parafii pw. Matki Bożej Łaskawej. W grupie nr 5 tzw. zgorzeleckiej maszerują mieszkańcy m.in. Zgorzelca, Węglińca oraz Bogatyni. Do przejścia mają około 350 km.

Natomiast w czwartek 60-osobowa grupa pątników wyruszyła z Jeleniej Góry. W sobotę po pokonaniu ok. 75 km zameldują się w Legnicy. Tu gościnnego noclegu użyczą strudzonym pielgrzymom parafianie Św. Tadeusza na osiedlu Asnyka.

Natomiast w piątek na trasę wiodącą na Jasną Górę wychodzą mieszkańcy Polkowic i Bolesławca.

W niedzielę (29 lipca) pielgrzymi z całej Diecezji Legnickiej wspólnie wyruszą do Częstochowy. Rekolekcje w drodze rozpocznie o godz. 9.00 nabożeństwo w Katedrze Legnickiej, któremu przewodniczyć będzie Biskup Senior Stefan Cichy.

Od 29 lipca do 7 sierpnia zapraszamy do słuchania Studia Pielgrzymkowe Radia Plus Legnica. Codziennie od godz. 20.00 relacjonować będziemy wszystko to, co wydarzy się na szlaku. Czekać będzie także na intencje do modlitwy różańcowej za pielgrzymów, którzy zmierzać będą na Jasną Górę pod adresem: intencje@legnica.fm oraz telefonicznie pod numerem tel. 76 8560- 888. Studio Pielgrzymkowe prowadzi ks. Waldemar Wesołowski.

Zapisy pod Katedrą legnicką od 7:45, wyjście o godz. 9:00.

Trasa PPL:
Legnica – Legnickie Pole
Legnickie Pole – Kostomłoty
Kostomłoty – Tyniec Mały
Tyniec Mały – Oława
Oława – Lubsza
Lubsza – Pokój
Pokój – Lasowice Wielkie
Lasowice Wielkie – Sieraków Śląski
Sieraków Śląski – Blachownia
Blachownia – Jasna Góra

Ceny uczestnictwa: