Podsumowanie roku w lubińskiej Poradni Rodzinnej

Rok 2018 w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Lubinie zakończył się trzema sesjami warsztatowymi: warsztatami z pierwszej pomocy dla rodziców małych dzieci i niemowląt, warsztatami z psychodietetykiem na temat ograniczania ilości cukru w diecie dziecka pt. „Mamo, tato, ja chcę coś słodkiego”, oraz warsztatami „Prezencik czy rózga?”, dla rodziców z zakresu komunikacji w rodzinie.

W sumie odbyło się 17 sesji warsztatowych. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Często zdarzało się, że miejsca na warsztaty zostawały zajęte w ciągu kilku godzin od opublikowania informacji o nich w Internecie – mówi dyrektor poradni Agata Szymkowiak.

Oprócz warsztatów, poradnia przeprowadziła 18 wykładów, adresowanych do rodziców, narzeczonych, a także do młodzieży, o tematyce związanej z rodziną, profilaktyką zdrowia prokreacyjnego, budowaniem właściwych relacji w małżeństwie. Wzięło w nich udział blisko 300 osób.

Głównym polem działania lubińskiej poradni są jednak indywidualne spotkania ze specjalistami, niosącymi szeroko rozumianą pomoc rodzinie. W placówce można bezpłatnie i zupełnie anonimowo spotkać się z psychologiem, psychoterapeutą, terapeutą rodziny, terapeutą uzależnień i współuzależnień, doradcami rodzinnymi, radcą prawnym, prawnikiem kościelnym, doradcą żywieniowym i logopedą. Wystarczy wcześniej zarejestrować się telefonicznie, choć personel poradni nie ukrywa, że nieraz czas oczekiwania na wizytę u specjalisty jest dosyć długi.

Tak szeroki zakres działania był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Gminę Miejską Lubin w ramach dotacji na realizację zadania publicznego, jakim jest prowadzenie Poradni oraz dzięki darowiźnie uzyskanej przez Poradnię z Fundacji KGHM Polska Miedź. Poradnia współpracuje również z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubinie, ze Szkołą Podstawową nr 10 w Lubinie oraz z parafią św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

DIECEZJA LEGNICKA