Podwójne święto u św. Jacka w Legnicy

– Bądźmy ludźmi, którzy idą za prawdziwą mądrością – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas obchodów jubileuszu 50-lecia parafii św. Jacka w Legnicy.

Parafia, która stała się znana na całym świecie za sprawą Wydarzenia Eucharystycznego o znamionach cudu, obchodziła podwójną uroczystość. 19 sierpnia świętowano odpust ku czci św. Jacka oraz złoty jubileusz parafii.

– Dzień jubileuszu to przede wszystkim dziękczynienie i podsumowanie, a także kreślenie planów na przyszłość – zaznaczył ks. Ziombra witając przybyłych na uroczystość.

Sumie odpustowej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecni byli także księża pracujący w Legnicy oraz księża, którzy posługiwali w tej parafii, ponadto przedstawiciele władz państwowych i lokalnych oraz siostry zakonne i duża rzesza wiernych.

W homilii bp Kiernikowski wyjaśnił min właściwe pojęcie mądrości.  – Mądrość to umiejętność rozeznania tajemnicy Chrystusa, który daje się nam całkowicie. Potrzeba nam dzisiaj czerpać z Jego mądrości. Zwłaszcza tutaj, gdzie mamy ten przedziwny znak, relikwie noszące znamię Cudu Eucharystycznego. Ta cząstka wskazuje na konanie Jezusa, na Jego umieranie, które jednak prowadzi do prawdziwego życia – mówił bp Kiernikowski.

– Dziękujmy dziś Bogu za wszystko i za wszystkich, którzy to miejsce tworzyli, by było miejscem mądrości – zakończył Biskup legnicki.

Na zakończenie Eucharystii, zgodnie ze zwyczajem parafii, Ksiądz Biskup poświęcił kłosy zbóż, modląc się za przyczyną św. Jacka o uchronienie tegorocznych plonów od klęsk żywiołowych.

Dalsza część święta parafii odbyła się przy kościele św. Jacka nad rzeką Kaczawą, gdzie wspólnie z miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowano festyn rodziny ku czci św. Jacka.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

Diecezja Legnicka