Podwójny jubilesz Ojca Józefa Szańcy z Legnicy

Urodził się podczas II wojny światowej. Już w szkole podstawowej odkrył powołanie do zakonu franciszkańskiego. Ojciec Józef Szańca z Legnicy świętuje podwójny jubileusz: 75. rocznicę urodzin, a w czerwcu przeżywał 50. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji w sobotę 30 listopada w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy została odprawiona Msza św. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Marek Mendyk wraz 30 kapłanami z Diecezji Legnickiej.

Na uroczystości obecna była także rodzina Ojca Józefa z Wrocławia i Warszawy, a także katecheci. Ojciec Szańca jest zastępcą dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej i diecezjalnym wizytatorem katechetycznym, a także od wielu lat dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy. Po Mszy świętej odbył się benefis Ojca Józefa Szańcy. Dotarliśmy do osób, które w różnym czasie i okolicznościach spotkały się z Ojcem Jubilatem.

Co tydzień, w soboty i niedziele o godz. 8.00 w Magazynie Rodzin Katolickich możemy usłyszeć katechezę Ojca Józefa Szańcy. Na przestrzeni prawie 28 lat, wygłosił ich już prawie półtora tysiąca. Z okazji jubileuszu została wydana książka ” Refleksje przy Jezusie” z rozważaniami franciszkanina.

Pełna fotorelacja oraz reportaż na stronie Radia PLUS Legnica.