Podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne w Legnicy

Cel studiów

Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii we wszystkich typach szkół z wyjątkiem szkół specjalnych (Porozumienie z 3 kwietnia 2019 roku).

Słuchacze otrzymują indeksy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Mogą również korzystać z bazy naukowo-dydaktycznej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Czas trwania

Studia trwają cztery semestry (dwa lata). Zajęcia odbywają się w soboty w Diecezjalnym Centrum Edukacyjnym w Legnicy (Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1).

Opłata wynosi 1550 złotych (za jeden semestr).

Rekrutacja na pierwszy rok trwa do końca września 2019 roku.

• podanie i formularz osobowy (pdf) – prosimy wydrukować dwustronnie,
  • życiorys,
  • 3 fotografie (podpisane),
  • opinia proboszcza miejsca zamieszkania (dodatkowo może być również innego duszpasterza),
  • metryka chrztu,
  • odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej lub zaświadczenie o zaliczeniu 4 roku studiów,
  • osoby zakonne – zezwolenie od władz kościelnych,
  • osoby zamężne (żonate) – świadectwo ślubu kościelnego.

Zapisy

Zgłoszenia należy kierować do Sekretariatu Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej:

• telefonicznie pod numerem tel. 76/ 72 44 118 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00)
  • e-mailowo: katechetyczny@diecezja.legnica.pl
  • osobiście (Legnica, ul. Jana Pawła II 1, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00).